vařené ve slupce s mlékem, zapečené s mrkví, škbánky, bramboračka, bramborový guláš, sežen si od někoho kopr, udělej si omáčku jen s vajíčkem a tím bramborem. Za pár korun koupíš i skelety, popř. kosti na vývar, do toho hodně zeleniny, nudle a máš polívku na 2-3 dny.Co na oběd když nejsou peníze? vařené ve slupce s mlékem, zapečené s mrkví, škbánky, bramboračka, bramborový guláš, sežen si od někoho kopr, udělej si omáčku jen s vajíčkem a tím bramborem. Za pár korun koupíš i skelety, popř. kosti na vývar, do toho hodně zeleniny, nudle a máš polívku na 2-3 dny.
Jak se stravovat co nejlevněji?
Výběr levných jídel se orientuje hlavně na jídla moučná, sladká, případně kombinace moučného a zeleninového jídla. V takovém případě podle odborníků hrozí velmi brzký deficit potřebných bílkovin, ale i některých vitamínů a minerálních látek.
Jak vyjít s 1000 na týden?
1000 Kč na týden opravdu není málo, plno lidí nemá ani to. Nejlevněji vyjdou luštěniny - čočka, fazole, hrách, ale i třeba cizrna (teď jsem ji kupovala ve slevě za pár korun) - jednak je toho hodně, ale zároveň mají spousty bílkovin, takže zasytí.
Jak nakoupit co nejlevneji?
8 dalších tipů na levné nakupování Choďte nakupovat ve správný čas – některé obchody mívají k večeru zlevněné potraviny. Potraviny v akci nakupujte do zásoby (maso, brambory, cibule, olej, cukr, rýže, těstoviny, mouka, mléko apod.) Pokud máte rádi ochucené jogurty, kupujte ty bílé a doslaďte si je domácí marmeládou.
Co si koupit na oběd?
Rychlý a zdravý oběd a salátové fastfoody A k vydatnému obědu jsou potřeba i bílkoviny. Takže ideálně vybírejte salát se sýrem nebo masem (a pokud plánujete hubnout, pozor na dresinky). Pochutnáte si třeba v Ugových salateriích. Do stovky se vám povede dát si i polévku a obložený zdravý chleba.
Co k jidlu z niceho?
Máte málo rýže, málo čočky, zbytek ovesných vloček, jednu mrkev, cibuli nebo bramboru - takže zdánlivě nemůžete uvařit vůbec nic? Pak uvařte polévku. Třeba hrstkovou, cibulovou, mrkvovou, česnekovou. Výtečná je kombinace smažená cibulka, droždí, nastrouhaná mrkev, ovesné vločky.
Co se jí na Velký pátek?
Na Velký pátek se také připravovalo jen jedno jediné jídlo - nejčastěji hustá polévka z kysaného zelí a brambor. Připravoval se také špenát, hrách, jáhly, čočka nebo sladké knedlíky se sušeným ovocem, tedy jídla z potravin, které byly v každé domácnosti.
Co uvařit na dva dny?
Omáčky. Omáčky s masem jsou ideálním jídlem k ohřívání. Ať už zvolíte svíčkovou na smetaně, kuře na paprice, králíka na smetaně nebo rajskou s hovězím, jsou to klasiky, které nezklamou. Rajská je navíc docela rychlá, pokud ji připravujete jen z rajského protlaku.
Co si dát v restauraci?
Vybírejte raději jídla grilovaná, pečená masa, ryby či mořské plody. Ten, kdo nemá příliš rád maso, může volit těstoviny nebo rizoto s vyšším podílem zeleniny a se sýrem s nižším obsahem tuku. Pozor si opět dávejte na smetanové omáčky. Vhodný je také zeleninový salát se sýrem, libovým masem, rybou nebo vejcem.
Jak se Neprejist?
Jako vhodné řešení se nabízí teplá polévka k večeři. Polévku Češi považují spíše za obědové jídlo, dobrý zeleninový krém k večeři vás ale zasytí a přitom neodstaví na vedlejší kolej. Dobré je také vědět, jak jídlo ohřát. Polévka nemusí projít varem, stačí ji lehce přihřát.
Co si dát zdravého v restauraci?
Vybírejte jídla grilovaná, „na přírodno“ pečená masa a ryby nebo mořské plody. Kdo není masový, může volit těstoviny nebo rizoto s vyšším podílem zeleniny a se sýrem, který bude mít nižší obsah tuku. Vedle nešlápnete ani zeleninovým salátem se sýrem, libovým masem, rybou nebo vejcem a doplněný pečivem.
Kde nakoupit levně?
Srovnávat ceny potravin bude díky nové verzi mobilní aplikace Kupi.cz daleko jednodušší. Postačí jen přijít do obchodu, naskenovat čárový kód konkrétního produktu a během pár sekund se uživatel dozví, zda je zboží někde aktuálně v akci a kde je možné ho koupit nejvýhodněji.
Jak uvařit na celý týden?
Stojíte každý večer před lednicí a přemýšlíte, co budete vařit? Pokud chcete mít večery jednodušší a netrávit je v kuchyni, navařte si na týden dopředu. Princip je jednoduchý. V neděli nebo jiný den, kdy máte více času, si předpřipravíte a uvaříte vše, co budete během týdne jíst.
Co uvařit chlapům na stavbu?
řízky, sekaná, buřtguláš, párky, bramborový salát… My jsme loni pokrývačům dělali to co psaly holky: řízky, guláš, pečený maso s chlebem. A pak si dali kafe a buchty.
Jak vařit levné Emimino?
moje „levné“ recepty jsou klasika - langoše, bramboráky (s játrama jsou výborné), fazolové lusky na smetaně, špenát. Vnitřnosti jsou skvělé - srdíčka na smetaně třeba. U řezníka si brávám uzené kosti na polévku, ty jsou výborné. Nějaké sladké rýže a palačinky se u nás skoro nejí.
Co levného uvařit?
Rizoto, špagety, bramborový guláš, mexické fazole, čočka na kyselo, brambory šťouchané z volským okem, žemlovka, sekaná brambor.
Co uvařit na dva dny?
Omáčky. Omáčky s masem jsou ideálním jídlem k ohřívání. Ať už zvolíte svíčkovou na smetaně, kuře na paprice, králíka na smetaně nebo rajskou s hovězím, jsou to klasiky, které nezklamou. Rajská je navíc docela rychlá, pokud ji připravujete jen z rajského protlaku.
Jak udělat omáčku k rýží bez masa?
Úžasná kari omáčka Vlijeme smetanu a asi 100 mililitrů mléka. Omáčku osolíme a opepříme podle chuti, případně přidáme také trochu chilli. Nakonec si ve zbývajícím mléku rozmícháme lžíci hladké mouky a pomalu jej za stálého míchání přiléváme do omáčky, dokud nedosáhne požadované hustoty. Podáváme s rýží.
Jak udělat dobrou omáčku?
V první řadě si na pánvi rozehřejeme tři lžíce másla a následně je zasypeme moukou. Snížíme plamen a všechno společně důkladně mícháme, dokud nevznikne jíška. Následně na pánvi jíšku pražíme tak dlouho, dokud nezíská správnou barvu. Čím tmavší bude, tím tmavší pochopitelně bude i výsledná omáčka.
Jak se dělá hořčičná omáčka?
Postup přípravy Na rozehřátý olej dáme zpěnit cibuli a pórek. Přidáme půl kostky hovězího bujónu, podle chuti mletý pepř a sůl a hořčici. Vše krátce osmahneme, podlijeme vodou a přivedeme do varu. Jakmile nám omáčka vaří, přidáme smetanu a ochutíme cukrem a octem.
Co vařit pro 10 lidí?
Bramboráky, hranolky, řízky a pod. rychle vychladnou. Kdyby jste volila kuřecí , tak bych Vám poradila pečená stehna, jako přílohu rýži, brambory i třeba knedle, pokud by jste dělala smetanovou omáčku. K tomu zelný salát, nebo kompot.
Co varit u moře?
Už před dovolenou plánujte a vařte větší porce a část zamrazujte. Ideální jsou různé směsi z mletého masa, dušené maso nebo guláš, které můžete dovařit a obměnit např. mraženou zeleninou anebo rajčatovou omáčkou.
Kdy se nesmí jíst maso?
Na Popeleční středu a Velký pátek, se praktikuje přísný půst, tedy půst od masa spojený s půstem újmy. Ten znamená, že se věřící v ten den nasytí pouze jedním hlavním – ovšem bezmasým – jídlem a z ostatních jídel citelně ubere. Půst je omezen věkem.
Kdy nehýbat se zemí?
Křesťanská tradice velí držet přísný půst. Celý křesťanský svět si na Velký pátek připomíná ukřižování Ježíše Krista. Den je zároveň v lidových pověrách spojován s magickými silami.
Kdy se má jíst mazanec?
Mazanec se tradičně pekl už na Bílou sobotu (ve stejný den jako beránek), aby byl nachystán na nedělní snídani. Ještě před ní ale hospodyňky šly s mazancem do kostela pro svaté pomazání. Odtud vzniklo označení mazanec, který byl nakrojen až po tomto úkonu.
Co si vzít na dovolenou za jídlo?
Vhodné jsou těstoviny na sto způsobů, grilované ryby, zeleninové a ovocné saláty, kuskus se zeleninou a tuňákem, rizoto, zeleninové a luštěninové polévky, palačinky s marmeládou… Smetanovou svíčkovou a guláš s pěti si na nějaký čas jistě rádi odpustíte.