řízky, sekaná, buřtguláš, párky, bramborový salát… My jsme loni pokrývačům dělali to co psaly holky: řízky, guláš, pečený maso s chlebem. A pak si dali kafe a buchty.
Co vařit dělníkům?
Sekanou, omáčky s knedlíkem, vepřová konzerva HAMÉ(je dobrá na chlebu), opečené topinky ve vajíčku a na to konzerva dábelské toasty, utopenci, obložené chleby, pomazánky, anglickou, řízky, tlačenku, klobásy, kyselici, bramborový guláš(pokud chcete recept, tak mi pošlete email), pro 15 dělníků to máte hodně náročné.
Co k večeři pro chlapa?
Pokud chcete připravit rychlou večeři, máte na výběr zeleninové saláty, které můžete obohatit luštěninami z konzervy, sýrem, vejci nebo rybím masem. Skvělé jsou těstoviny se zeleninou, rychlými omáčkami nebo třeba s krevetami, které potřebují jen krátký čas přípravy.
Co Chlapum na svacinu?
Nějaké pomazánky, toasty, plněné tortilly, saláty s těstovinou, třeba vajickovou topinku, pokud mu nevadí sladké, tak třeba palačinky, buchty... Cukeťák, bramborový báč, zelné/škvarkové placky,... manžel si nosí třeba jogurt s musli +ovoce, nastrouhanou mrkev s jablkem, rozinkami a ořechy..
Jak si uvařit na celý týden?
Musíte nasekat cibuli, nakrájet maso, uvařit rýži, připravit omáčku. O dva dny později ale znovu sekáte cibuli, vaříte rýži a krájíte maso. Když si všechny suroviny připravíte najednou, uspoříte čas i peníze. Nemusíte totiž pětkrát vyndat prkénko, nůž, oloupat cibuli, nasekat, vše umýt a uklidit.
Co uvařit na rande?
Lásce prý nahrávají především těstoviny menšího tvaru (špagetám, které se špatně jedí, se vyhněte). Pak je to kuře na všemožné způsoby a také rýžové pokrmy typu rizoto. České rizoto, jak ho znáte z dětství a neskutečně křupavé kuře v bábovce.
Jak si udělat svačinu?
Pečivo – rohlík, krajíc chleba, houska, celozrnné pečivo, toastový chléb, dalamánek, chleba ve vajíčku, opečený toastový chléb, tortillová placka, pita chleba, hamburgerová houska. Bílkoviny – šunka, salám, plátkový sýr, vařené vejce, vaječná omeleta, opečená slanina, sýr cottage, uzený losos, rostbíf, falafel.
Co uvařit k obědu na dva dny?
Omáčky. Omáčky s masem jsou ideálním jídlem k ohřívání. Ať už zvolíte svíčkovou na smetaně, kuře na paprice, králíka na smetaně nebo rajskou s hovězím, jsou to klasiky, které nezklamou. Rajská je navíc docela rychlá, pokud ji připravujete jen z rajského protlaku.
Co vařit levně?
Brambory, kroupy, čočka, pohanka, jáhly, houby, zelí, rýže nebo těstoviny, mléčné výrobky, vejce a v sezóně i zelenina a ovoce ze zahrádky, jednou za čas pak levnější kousek masa nebo třeba vnitřnosti - to bylo vaření za časů našich babiček a prababiček.
Co vařit pro 10 lidí?
Bramboráky, hranolky, řízky a pod. rychle vychladnou. Kdyby jste volila kuřecí , tak bych Vám poradila pečená stehna, jako přílohu rýži, brambory i třeba knedle, pokud by jste dělala smetanovou omáčku. K tomu zelný salát, nebo kompot.
Co k jídlu když doma nic není?
Maso + mražená zelenina + rýže = rizoto Pokud máte rýži a v mrazáku jste našli kuřecí, vepřové nebo třeba krůtí maso a pytlík zeleniny, připravte si rizoto. Nejdříve si dejte vařit nebo péct rýži. Pak nakrájejte maso na kostičky, zprudka jej orestujte na oleji. Přidejte koření podle chuti.
Co na oběd když nejsou peníze?
vařené ve slupce s mlékem, zapečené s mrkví, škbánky, bramboračka, bramborový guláš, sežen si od někoho kopr, udělej si omáčku jen s vajíčkem a tím bramborem. Za pár korun koupíš i skelety, popř. kosti na vývar, do toho hodně zeleniny, nudle a máš polívku na 2-3 dny.
Jak vyjít s 1000 na týden?
1000 Kč na týden opravdu není málo, plno lidí nemá ani to. Nejlevněji vyjdou luštěniny - čočka, fazole, hrách, ale i třeba cizrna (teď jsem ji kupovala ve slevě za pár korun) - jednak je toho hodně, ale zároveň mají spousty bílkovin, takže zasytí.
Jak nakoupit co nejlevneji?
8 dalších tipů na levné nakupování Choďte nakupovat ve správný čas – některé obchody mívají k večeru zlevněné potraviny. Potraviny v akci nakupujte do zásoby (maso, brambory, cibule, olej, cukr, rýže, těstoviny, mouka, mléko apod.) Pokud máte rádi ochucené jogurty, kupujte ty bílé a doslaďte si je domácí marmeládou.
Jak uvařit levné jídlo?
Velmi skromné a levné jídlo jsou pečené brambory, brambory s tvarohem, bramborové knedlíky se smaženou cibulkou nebo neodolatelné bramboráky. Milovníci sladkého jistě vyzkouší bramborové šišky s mákem nebo strouhankou, sladké knedlíky z bramborového těsta, škubánky a lokše.
Co uvařit k Valentýnu?
Pokud chcete sáhnout po něčem zvláštnějším, doporučují se často mušle či ústřice, vyhlášené svými afrodiziakálními schopnostmi. Tradiční součástí valentýnských oslav je čokoláda. Můžete upéct čokoládový dortík nebo malé cupcakes. Za nejsmyslnější kombinace je považována kombinace čokolády a jahod.
Co je nejzdravější snídaně?
Jak už bylo řečeno, zdravá a vyvážená snídaně, která dodá dnu ten správný šmrnc, by měla obsahovat kvalitní zdroj bílkovin (jogurt, sýr, šunka, vejce, šmakoun), vhodné sacharidy (celozrnné pečivo, cereálie bez přidaného cukru), vlákninu (zelenina) a menší množství tuku (máslo, ořechy, avokádo, olejnatá semínka).
Co k rychle snídani?
Složení správné snídaně vláknina v podobě celozrnného pečiva či těstovin, ovesné vločky, jáhly, quinoa, ovoce (i sušené) či zelenina. bílkoviny – vejce, tvaroh, kefír, šunka, luštěniny, tuňák, tvrdý sýr. kvalitní tuky – avokádo, ořechy, semínka, máslo, ořechy.
Co uvařit na dva dny?
Omáčky. Omáčky s masem jsou ideálním jídlem k ohřívání. Ať už zvolíte svíčkovou na smetaně, kuře na paprice, králíka na smetaně nebo rajskou s hovězím, jsou to klasiky, které nezklamou. Rajská je navíc docela rychlá, pokud ji připravujete jen z rajského protlaku.
Co k svačině při hubnutí?
Bílkovinová svačina vás lépe zasytí. Volit můžete živočišné bílkoviny (vajíčko, tvaroh, cottage), ale i bílkoviny rostlinné (luštěninové pomazánky). Do svačinek zakomponujte například šunku, čerstvé nebo tvrdé sýry, tvaroh, cottage, neslazené zakysané mléčné výrobky, vejce, luštěniny apod.
Co upéct do školy?
Komplexní sacharidy v podobě pečiva budou asi většinou tvořit základ svačinky. Jaké pečivo vybrat? Ideálně domácí chleba, housky nebo rohlíky, ale pokud to nejde, tak volte kváskový chléb, dalamánky nebo vícezrnné rohlíky. Případně upečte zdravou buchtu a přidejte do krabičky trochu tvarohu a ovoce.
Jakou Svacinu do letadla?
V příručním zavazadle můžete mít bez obav například čokoládu, bonbóny, obložený chléb koupený nebo připravený doma, zabalený do plastové folie, vejce uvařená i čerstvá, čerstvé celé ovoce a zeleninu, domácí pečivo a moučník, pizzu a dokonce i proteinový prášek.
Co k obedu pro 2 lete dite?
Pro dítě od 2 do 3 let... Oběd: Vepřové maso vařené s mrkví a s vařeným bramborem nebo bramborová kaše s nakrájenou dětskou šunkou v mrkvi s bramborem nebo málo kořeněné kuře na paprice s těstovinami. Tip: Dětem můžete dávat i polévky, a to jak vývary, tak krémově zeleninové.
Co varit u moře?
Už před dovolenou plánujte a vařte větší porce a část zamrazujte. Ideální jsou různé směsi z mletého masa, dušené maso nebo guláš, které můžete dovařit a obměnit např. mraženou zeleninou anebo rajčatovou omáčkou.
Co vařit levně?
Brambory, kroupy, čočka, pohanka, jáhly, houby, zelí, rýže nebo těstoviny, mléčné výrobky, vejce a v sezóně i zelenina a ovoce ze zahrádky, jednou za čas pak levnější kousek masa nebo třeba vnitřnosti - to bylo vaření za časů našich babiček a prababiček.
Jak se dělá rizoto?
Postup přípravy Maso orestujeme na rozpuštěném másle. Přidáme zeleninu. Zalijeme trochou vody, přidáme zeleninový bujón a necháme 10 minut dusit. Ke směsi přidáme rýži, kousek másla, špetku papriky a vegety a necháme prohřát.