• Home
 • Jak dlouho držet šetřící dietu?

Jak dlouho držet šetřící dietu?

Admin

Ask Q

Doba stravování podle šetřící diety je u každého individuální. Záleží na konkrétním onemocnění a na tom, jak dlouho přetrvávají obtíže. Pokud vaše problémy odezní, budete se moci pomalu vrátit k normální stravě. Potraviny, které jste během diety nejedli, je ale třeba zařazovat postupně, aby si na ně tělo zase zvyklo.Dietu lze držet krátkodobě pro uzdravení (zhruba 3 měsíce) i dlouhodobě, pokud jsou problémy chronické. Dieta je energeticky a výživově dostatečná. Potraviny a jejich úprava jsou šetřící ve smyslu, že šetří orgány trávícího ústrojí a nevystavují je přílišné zátěži.

Co jíst při chronickém zánětu žaludku?

Vhodné jsou nutričně bohaté potraviny – mléčné výrobky v rozumném množství, libové maso, vejce, malá množství ovoce a zeleniny, pečivo bez většího obsahu vlákniny. Důležité je omezení mastných jídel a jídel smažených a kořeněných.

Co jíst při Zazivacich problemech?

Začněte zlehka, suchary a mrkvičkou Vhodné jsou například banány, dušená mrkev, jablečný kompot, suchá rýže, piškoty, suchary či suché starší pečivo. Později můžete přidat také bramborovou kaši, dušenou zeleninu nebo kousek libové šunky. To všechno ale výhradně v malých porcích. Však se nebojte, hlady neumřete!

Co jíst při chronickém zánětu žaludku?

Vhodné jsou nutričně bohaté potraviny – mléčné výrobky v rozumném množství, libové maso, vejce, malá množství ovoce a zeleniny, pečivo bez většího obsahu vlákniny. Důležité je omezení mastných jídel a jídel smažených a kořeněných.

Jaký čaj je vhodný při refluxu?

Při refluxu, hlavně po jídle, vytvoří čaj z jilmu plavého v žaludku virtuální pokličku a nedovolí kyselinám stoupat. Dopřejte si ho, kdykoliv ucítíte pálení. Můžete ho užívat i před spaním, čaj sliznice nejenom pokryje, ale také přispívá k jejich hojení.

Jak bolí zánět žaludku?

Zánět žaludku, odborně gastritida, je nepříjemné onemocnění, které může být důsledkem infekce, ale i špatné životosprávy, převážně stresu a konzumace toxických látek. Projevuje se bolestí horní části břicha, nevolností i zvracením, které může být s příměsí krve. Může ale probíhat i bez příznaků.

Jak dlouho držet dietu po průjmu?

A: Pokud se stolice do večera opět zhorší, je třeba dietu protáhnout minimálně o další 2 dny,a opět vyzkoušet jogurtem. B: Pokud stolice již zůstane formovaná, je možné OPATRNĚ přecházet na normální stravu, na kterou jsme byli zvyklí před průjmem. Vhodnější jsou zakysané mléčné výrobky než plné mléko či kakao.

Jaké ovoce při průjmu?

Co jíst při průjmu Ideální je konzumace sucharů a tvrdšího pečiva. Při mírném zklidnění konzumujte po menších dávkách brambory, bílou rýži, vařenou mrkev a ovoce jako jsou banány, jablka a borůvky.

Co jíst po Strevnich potizich?

Při ústupu obtíží začněte po malých dávkách jíst. Zpočátku jen lehce stravitelné potraviny, suchary, piškoty, pečivo, suchou rýži, brambory, banány. Je nutné se vyhnout tukům, mléčným výrobkům, které dráždí žaludek.

Co je dobré na uklidnění žaludku?

V první řadě zapomeňte na alkohol a kávu, které žaludek silně dráždí. Ideální jsou bylinné čaje a dostatek obyčejné neslazené vody. Na zklidnění žaludku pomáhají především čaje z listů máty peprné, květu heřmánku pravého, meduňky lékařské, slézu, kořene lékořice, jitrocele a listu jahodníku.

Co jíst 3 dny před kolonoskopií?

Dieta: 3-4 dny před koloskopií nejezte potraviny, které obsahují větší množství vlákniny, slupky, semínka, pecky (ovoce, zelenina, celozrnné pečivo, mák apod.) Vhodné potraviny jsou rýže, jogurty, maso, bramborová kaše, těstoviny, pudingy, piškoty, bílé pečivo, sušenky, vývary.

Co je to zbytková strava?

Jedná se o šetřící dietu s omezením vlákniny. Je vhodná, pokud chceme omezit zátěž střeva (např. při zánětlivých onemocněních) nebo kvantum stolice (záněty, vývody – stomie).

Jak dlouho držet dietu po operaci tlustého střeva?

Prvních 6-8 týdnů V tomto období se snažte být ke svému trávicímu systému maximálně šetrní. Základem vašeho jídelníčku by měla být takzvaná bezezbytková strava. To znamená, že by se ve vašem jídelníčku neměly vyskytovat potraviny s vyšším obsahem nestravitelných zbytků (většinou se jedná o vlákninu).

Jak dlouho se léčí zánět žaludku?

Pokud nám gastroenterolog potvrdí akutní zánět žaludku, obvykle musíme počítat s dlouhodobější léčbou. „Obvykle trvá jeden až tři měsíce,“ uvádí paní doktorka. „Nejčastěji v takových případech pacientům podáváme léky snižující sekreci kyseliny chlorovodíkové, takzvané inhibitory protonové pumpy.

Co nejíst na podrážděný žaludek?

Při podrážděném trávení se obvykle servírují zklidňující pokrmy, jako zeleninový vývar, rýže s jablkem nebo banánem, bílé libové maso s brambory a dušenou mrkví. Ne každá zelenina ale přinese úlevu. S bolavým žaludkem či průjmem, zapomeňte na luštěniny, cibuli a nadýmavé druhy jako zelí, kedlubny, květák nebo papriky.

Co jíst při křečích v žaludku?

Pokud vás trápí překyselený žaludek opakovaně, upravte svůj jídelníček: Zařaďte do něj pokrmy s vysokým obsahem vlákniny (celozrnné pečivo, luštěniny, ovesné vločky, ořechy, semínka), čerstvé ovoce, zeleninu, libová masa, ryby a bylinky. Pijte vodu, zelené nebo bílé čaje a nesycené minerální vody.

Jak obnovit žaludeční sliznici?

Pro obnovu sliznice trávicího traktu do jídla třikrát denně přidávali lžičku mletého lněného semínka. Při léčbě pak, jakmile to lékař dovolil, obohatili jídlo strouhanou mrkví, petrželí, celerem, pórkem a květákem, a také brukví, starším tmavým pšeničným pečivem a čerstvým i kysaným zelím.

Co jíst při chronickém zánětu žaludku?

Vhodné jsou nutričně bohaté potraviny – mléčné výrobky v rozumném množství, libové maso, vejce, malá množství ovoce a zeleniny, pečivo bez většího obsahu vlákniny. Důležité je omezení mastných jídel a jídel smažených a kořeněných.

Co zhoršuje reflux?

Co zhoršuje jícnový reflux nesprávné stravovací návyky, zejména ty, které jsou založené na nadměrné konzumaci tučných potravin. přejídání a jezení na noc. nedostatek pohybu. užívání některých léků

Jak dlouho trvá léčba refluxu?

Léčba trvá několik týdnů, je možné ji po čase opakovat. Jako doplněk léčby se používají prokinetika (metoclopramid - například Cerucal, Degan, domperidon – Motilium, itoprid – Ganaton). Užívají se třikrát denně. Důležitým doplňkem jsou antacida (jedlá soda, mléko, Rennie).

Co se nesmi při refluxu?

Vynechte potraviny a nápoje způsobující reflux a pálení žáhy: čokoláda a sladké pokrmy, mátový čaj, tučná jídla a fastfood, nápoje s obsahem kofeinu, alkoholické nápoje. Z ovoce a zeleniny: citrusové plody, rajčata, česnek, aj. Vyhněte se kořeněným jídlům. Jezte pomalu a menší porce.

Jak dlouho může trvat zánět žaludku?

Gastritida – zánět žaludku. Jako gastritida se popisují stavy zánětu nebo podráždění žaludku. Toto onemocnění patří mezi nejrozšířenější choroby trávicího traktu. Může se jednat o náhlou neboli akutní gastritidu, která trvá den až dva.

Co jíst při křečích v žaludku?

Pokud vás trápí překyselený žaludek opakovaně, upravte svůj jídelníček: Zařaďte do něj pokrmy s vysokým obsahem vlákniny (celozrnné pečivo, luštěniny, ovesné vločky, ořechy, semínka), čerstvé ovoce, zeleninu, libová masa, ryby a bylinky. Pijte vodu, zelené nebo bílé čaje a nesycené minerální vody.

Co jíst a pít při hubnutí?

Co na snidani při průjmu?

Při průjmu a zvracení jsou nevhodná zejm. mastná jídla, včetně čokolády a plněných oplatek. Vyvarujeme se podávání omáček, zejména smetanových. Vhodné potraviny jsou mrkev nebo rýže, bramborová kaše, suché těstoviny, ovesné vločky (u kojenců mrkvový, rýžový odvar, i odvar z vloček), banán, borůvky, strouhaná jablka.

Jaká zelenina při průjmu?

Základem může být rýže, rýžová či kukuřičná kaše nebo brambory. K tomu přidejte dobře stravitelnou zeleninu, jako je mrkev, celer, petržel či špenát. Rozhodně se vyvarujte zeleniny nadýmavé, jako je brokolice, květák, kedlubny nebo cibule, vynechte též zeleninu sterilovanou.

Jak správně držet dietu?

Jak správně držet dietu – tipy pro úspěch 1 doma odstraňte z dosahu všechny sladkosti, brambůrky a podobné pochutiny 2 řekněte rodině a kamarádům, že držíte dietu (ať vám každý den nenabízí bonbóny a dortíky) 3 získejte motivaci – sledujte inspirativní videa a filmy o zdravé výživě a sportu 4 najděte restaurace v okolí, kde vaří zdravě a až se číslo na váze poprvé sníží, odměňte... More ...

Co je šetřící dieta?

Šetřící dieta je lékařská dieta a není určena pro hubnoucí účely. Jelikož během ní dochází k vyřazení některých tučných a energeticky vydatných jídel, jistý úbytek na váze lze očekávat. Šetřící dieta se doporučuje při problémech a nemocech zažívacího traktu.

Jaké jsou výživné hodnoty šetřící diety?

Doporučené výživové hodnoty šetřící diety Základní doporučení: Nemocniční dieta: Lázeňská dieta: Energetická hodnota: 9500 kJ 12000 kJ 13000 kJ Bílkoviny: 80 g 105 g 115 g Tuky: 70 g 90 g 90 g Sacharidy: 320 g 400 g 440 g 1 more rows ...

Podobne clanky

Proč mi stojí váha?

Jak nejrychleji odstranit tuk z břicha?

Byly nase odpovedi uzitecne?

Ano Ne

Dekujeme mnohokrat za vasi zpetnou vazbu!

Mate nejake dalsi otazky?poslat zadost

FAQ

 • Jaký olej na grilování?
 • Jaký olej vybrat na grilování Na grilování na všech typech grilů vč. Vámi zmiňovaného plynového grilu se obecně doporučují oleje, které mají vysoký kouřový bod, jako jsou rostlinné oleje, řepkový olej, olivový olej po prvním lisování, rýžový olej nebo olej lisovaný z jadérek hroznového vína.Čím potírat maso při grilování? Sladkou marinádou nebo cukrem potírejte maso až v závěru grilování, aby se c...


 • Jak dlouho vydrží sádlo v lednici?
 • V případě potřeby vždy odeberte jeden kus a zbytek nevyužitého sádla skladujte v lednici ve vzduchotěsné nádobě. Spotřebujte do dvou měsíců. Jedině tak bude zcela bez chybičky a chuťové dokonalé.Jak dlouho lze skladovat sádlo? Sádlo v lednici ve sklenici vydrží bez problému 2 - 3 měsíce. Taže ono toho zas tak šíleně moc nebude. Dá se zmrazit, ale radši syrové, škvařené strašně chytá pachy pokud ho...


 • Jak uchovat sádlo?
 • Sádlo a škvarky můžete uchovat každé zvlášť, nebo škvarky zalité sádlem. V tom případě nesolte. Sádlo je dobré uchovávat v ledničce, škvarky v tmavé nevytápěné spíži, a to z toho důvodu, aby zůstaly křupavé a zlatavé.Jak dlouho lze skladovat sádlo? Sádlo v lednici ve sklenici vydrží bez problému 2 - 3 měsíce. Taže ono toho zas tak šíleně moc nebude. Dá se zmrazit, ale radši syrové, škvařené strašn...


 • Čím smažit?
 • Vhodné jsou rafinované a fritovací oleje a tuky, při smažení v menším množství tuku je vhodné sádlo nebo přepuštěné máslo (ghí). Panenské oleje a máslo ke smažení vhodné nejsou.Na čem je nejlepší smažit? Pokud si přeci jenom chceme něco doma usmažit tak je určitě nejvhodnější využít řepkový olej a to z těchto podstatných důvodů. Řepkový olej má nejnižších obsah nasycených mastných kyselin a naopak...


 • Co znamená černá perla?
 • Růžové perly hovoří o slávě, úspěchu, ochraně a štěstí. Béžová perla symbolizuje jemnost, dobrosrdečnost a nenápadnost. Černá perla odkazuje na úspěch.Co znamená Cerna Perla? Černá perla je symbolem úspěchu. Černé perly jsou pro ženy, které ví co chtějí. Jsou symbolem luxusu a smyslného tajemna, které v sobě každá žena skrývá. Stříbrné náušnice s černou perlou chce mít určitě každá žena ve své špe...


 • Proč je margarín nezdravý?
 • Mezi čistě rostlinnými pak vyšel celkově jako nejlepší jediný margarín v testu Perla Máslová příchuť (dobře, 8 Kč/ 100 g), a to zejména díky vysokému obsahu tuku. Výhodný nákup představuje mezi máslovými Olma Zlatá Haná (dobře, 10 Kč/100 g) a mezi rostlinnými Rama Classic (4,80 Kč/100 g).Který margarín je nejzdravější? Mezi čistě rostlinnými pak vyšel celkově jako nejlepší jediný margarín v testu...


 • Jak se vyrábí Rama?
 • Jak vyplývá z definice, jedná se o výrobek na bázi tuhé, tvárné emulze, převážně typu voda v oleji. Dnes se vyrábí jen z rostlinných tuků, dříve se k výrobě používaly i tuky živočišné (sádlo, lůj, částečně ztužené rybí tuky).Co je zdravější máslo nebo Rama? Máslo obsahuje srovnatelné množství vitamínů A a D jako margarín, ale oproti margarínu obsahuje mnohem méně vitamínu E, neboť ten pochází přev...


 • Kde je nejlevnější máslo?
 • Nejlevnější máslo Albert, Tesco, Kaufland, Globus, Lidl, Penny Market, Terno, Kosik-cz v akci | AkcniCeny.cz.Kde seženu nejlevnější máslo? Výrobek máslo je dnes hned v několika akcích, se slevou ho můžete koupit v obchodech Albert Hypermarket, Albert Supermarket, BILLA, Globus, MAKRO. Za vůbec nejnižší cenu můžete produkt máslo pořídit v obchodech MAKRO, v právě probíhající akci tam stojí 3,29 Kč....


Comments

Leave a Comment

Posli nam email