• Home
 • Jak vybrat protein pro začátečníky?

Jak vybrat protein pro začátečníky?

Admin

Ask Q

Nejprve se zajímáme o pořadí surovin, ze kterých je protein vyroben. Největší zastoupení v proteinu má surovina, která je uvedena na prvním místě. Pokud tedy kupuješ syrovátkový protein, měl by se na prvním místě objevit syrovátkový izolát/koncentrát.Nejlepší protein pro začátečníky je Whey protein. Jsou to vysoce kvalitní doplňky přírodního původu U proteinu se nemusíte obávat žádných škodlivých látek. Suplement obsahuje čistou bílkovinu přírodního původu. Máte-li chuť na protein s příchutí, zajímal by vás například protein čokoládový.

Jaký typ proteinů je nejlepší?

Syrovátkové proteiny jsou vůbec nejrozšířenějším a zároveň také nejlepším produktem svého druhu. Můžeme je rozdělit vzestupně do tří kategorií podle toho, jak rychle je tělo vstřebává. Tou první je syrovátkový proteinový koncentrát, kde se obsah bílkovin pohybuje od 60% do 80%.

Jak poznat kvalitní protein?

U kvalitního výrobku by proteiny měly tvořit minimálně víc než 50 % obsahu. A měly by být v nejvyšší kvalitě (Native Whey) nebo standardní kvalitě (CFM). Většina proteinů obsahuje 70 – 85 % bílkovin.

Jaký protein pro růst svalů?

Syrovátkový protein. Syrovátkové proteiny jsou nejrozšířenějším a nejvyhledávanějším výživovým doplňkem pro sportovce. Jsou komplexním zdrojem bílkovin – obsahují koncentrované proteinové složky, esenciální aminokyseliny včetně BCAA (aminokyseliny s rozvětveným řetězcem), vitamíny a minerály.

Jaký protein zvolit k hubnutí?

Nejrozšířenější a nejlepší proteiny na hubnutí jsou syrovátkové proteiny (WHEY proteiny) mívají obsah bílkovin více jak 90 %. S ohledem na kvalitu a vstřebatelnost ti doporučím syrovátkové proteiny z řad HYDRO.

Jaký typ proteinů je nejlepší?

Syrovátkové proteiny jsou vůbec nejrozšířenějším a zároveň také nejlepším produktem svého druhu. Můžeme je rozdělit vzestupně do tří kategorií podle toho, jak rychle je tělo vstřebává. Tou první je syrovátkový proteinový koncentrát, kde se obsah bílkovin pohybuje od 60% do 80%.

Co si dát večer po cvičení?

Odpověď na otázku „Co jíst po cvičení večer“ rovněž vyřeší bílkovinná jídla (např. plátek libového masa a zelenina). Obzvlášť pak, pokud cvičíte později večer, měli byste omezit sacharidy a zaměřit se na dobře stravitelné bílkoviny – skvělé jsou například proteinové koktejly či proteinové kaše.

Jak vybrat protein pro ženy?

Jaký protein pro ženy?

Kasein. Kasein je vstřebávaný pomaleji než whey protein a je tak lepší volbou k odpolední svačince nebo před spaním12. Kvůli jeho pomalému trávení je délka vaší svalové proteinové syntézy prodloužená a trvá déle než u whey proteinu9. To je důležité, protože to pomáhá snížit štěpení bílkovin.

Kdy se má pít protein?

Fitness komunita obvykle doporučuje užívat proteinový doplněk 15–60 minut po cvičení, kdy nastává období tzv. „anabolického okna“. Tělo v tomto čase nejlépe vstřebává živiny. Podle mezinárodní společnosti pro sportovní výživu je konzumace bílkovin ideální do 2 hodin po tréninku (Kerksick et al.

Jak zhubnout s proteinem?

Pokud ses rozhodla začít hubnout, pak je pro tebe dostatečný příjem bílkovin obzvlášť důležitý. Jejich příjem by se měl pohybovat cca od 1,5 – 2 g na kg tělesné hmotnosti. Pokud nezvládneš svůj příjem získat ze stravy, zařaď protein na hubnutí. Rozhodně má smysl pít protein při hubnutí!

Co se stane kdyz budu pít jen protein?

Není pro ně nezbytný, ale samozřejmě ho mohou užívat. Pokud neusilujete o nárůst svalové hmoty a lepší potréninkovou regeneraci, pořád tu zůstávají zdravotní benefity, které s sebou užívání proteinu přináší. Pojďme se na některé z těchto výhod tedy podívat.

Co se stane když přestanu brát protein?

Nicméně celé tvrzení „Když přestanete brát kreatin/gainer/protein, ztratíte všechny svaly, které jste s nimi nabrali“, je v jádru nesmyslné a zbytečné. Budování svalů je dlouhodobý proces a silový trénink obnáší v podstatě kompletně a nadobro změněný životní styl.

Proč pít proteinové nápoje?

Doplní energii, zažene první pocit hladu a podpoří spalování Tento bod souvisí s bodem druhým i prvním. Když nemáš po tréninku možnost se ihned najíst, protein pokryje dočasně tvé energetické potřeby, než se k jídlu dostaneš.

Kdy se má pít protein?

Fitness komunita obvykle doporučuje užívat proteinový doplněk 15–60 minut po cvičení, kdy nastává období tzv. „anabolického okna“. Tělo v tomto čase nejlépe vstřebává živiny. Podle mezinárodní společnosti pro sportovní výživu je konzumace bílkovin ideální do 2 hodin po tréninku (Kerksick et al.

Jaký protein na přibrání?

Doporučuji 80% syrovátkový protein (ideálně izolát nebo CFM koncentrát). Za mě nejlépe Lion Nutrition nebo Czech Virus. Mají dobrou vstřebatelnost, nepění a chuťově tak akorát (nejsou přeslazené).

Jaký protein na svalovou hmotu?

Při snaze o nárůst svalové hmoty byste měli přijímat alespoň 2 g bílkovin na kilogram tělesné váhy. Takže při váze 80 kg by vaše optimální dávka proteinu měla být kolem 160 g.

Jaký typ proteinů je nejlepší?

Syrovátkové proteiny jsou vůbec nejrozšířenějším a zároveň také nejlepším produktem svého druhu. Můžeme je rozdělit vzestupně do tří kategorií podle toho, jak rychle je tělo vstřebává. Tou první je syrovátkový proteinový koncentrát, kde se obsah bílkovin pohybuje od 60% do 80%.

Jaký tvaroh při posilování?

„Bílkoviny jsou potrava pro svaly. Platí, že čím více aktivní svalové hmoty, tím větší bazální metabolismus, tedy i lepší spalování,“ vysvětluje důvod doktorka Hlavatá. Ve tvrdém tvarohu je na druhou stranu minimum tuku, obvykle do jednoho procenta na 100 gramů.

Kdy nejpozději cvičit?

Ovšem jsou lidé, kteří po ránu nejsou schopni udělat téměř nic a raději chodí cvičit večer. Podle vědců je pro naše tělo z hlediska biorytmu nejvhodnější dobou pro cvičení ráno mezi sedmou a devátou hodinou. Pokud nestihnete cvičit ráno, nabízí se ještě druhá ideální doba mezi pátou až šestou hodinou večerní.

Jak dlouho Nejist po proteinů?

Dejte si kvalitní protein koncentrát či izolát a sacharidy zařaďte až v jídle cca 1,5h po tréninku. To samé platí pro „rekreační“ cvičence.

Co to je WHEY?

Proteiny označované zkratkou WHEY jsou nejběžnější na trhu s potravinovými doplňky. Jedná se o protein získaný ze syrovátky kravského mléka. Je tedy proteinem živočišného původu.

Kde koupit nejlevnější protein?

I levný protein může být velmi účinný. V sortimentu 4fitness najdete různé druhy proteinů za velmi příznivé ceny. Jako protein 80 je označován takový protein, který obsahuje 80 % bioaktivních proteinů.

Co způsobuje protein?

Proteiny jsou naprostým základem jídelníčku všech sportovců, protože plní klíčovou roli při regeneraci, růstu síly, zvýšení objemu svalových vláken, ale také hubnutí. Díky vysokému termickému efektu mají bílkoviny nenahraditelnou funkci při spalování tuku, rýsování svalstva, ale také budování nové svalové hmoty.

Jak nahradit proteinový nápoj?

Který protein?

Jaký protein hned po tréninku? Nejlepší variantou po tréninku je protein s obsahem toho nejrychleji se uvolňujícího syrovátkového hydrolyzátu podpořený dalšími o trochu pomalejšími složkami. Další variantou je „jen“ syrovátkový hydrolyzát. Vše doplněné o trochu sacharidů v podobě například maltodextrinu.

Jak vybrat správný protein?

Teorii máte samozřejmě zmáknutou na jedničku, ale když otevřete e-shop s proteinovými přípravky, tak kdo se má sakra v těch všech koncentrátech, izolátech, derivátech a integrálech vyznat!? Zjistěte praktické informace, které vám třeba ušetří i nějakou tu korunu. Jak vybrat správný protein? - YouTube Jak vybrat správný protein?

Kdo je nejpoužívanějším proteinem?

Už víme, že máme proteinové přípravky pocházející z živočišných a rostlinných zdrojů. Zdaleka nejpoužívanější protein však pochází z mléka a poznáme ho podle anglického popisku na obale WHEY (v anglickém jazyce syrovátka ). Syrovátkové proteiny mají díky své komplexnosti široké spektrum využití za příznivou cenu.

Jaké jsou vícesložkové proteiny?

se hodí pro období, kdy nás čeká delší doba bez jídla, svačina na výletě nebo místo věčných benzinkových baget na cestách. Tyto vícesložkové proteiny jsou typicky složeny ze syrovátkového proteinu a micelárního kaseinu, který si dokážeme také namíchat samozřejmě sami.

Co je proteinový prášek?

Proteinový prášek nám pomůže doplnit bílkoviny, lépe regenerovat, efektivněji hubnout a kvalitně podporovat svalový růst. Už víme, že máme proteinové přípravky pocházející z živočišných a rostlinných zdrojů.

Podobne clanky

Jak vyrobit sýr z jogurtu?

Kdy si dát protein po tréninku?

Byly nase odpovedi uzitecne?

Ano Ne

Dekujeme mnohokrat za vasi zpetnou vazbu!

Mate nejake dalsi otazky?poslat zadost

FAQ

 • Proč je žitná mouka zdravější?
 • Hlavní předností celozrnné žitné mouky je ve srovnání s hladkou pšeničnou moukou vysoký obsah vlákniny, která u celozrnné žitné Pernerky dosahuje hodnot okolo 16 %. Za vlákninu jsou považovány nestravitelné části rostlin, které prochází tenkým střevem a mohou být dále fermentovány v tlustém střevě.Žitná mouka se vyrábí rozemletím celého zrna, a z toho důvodu si v sobě uchovává řadu důležitých živi...


 • Kolik lepku má žitná mouka?
 • V bílkovinách žitné mouky je obsaženo kolem 45 % sekalinu a dalších bílkovin patřících k lepku. Ve 100 g žitného chleba je tedy 6,5 g celkových bílkovin a z tohoto množství je cca 2,9 g lepku.Kolik lepku je v mouce? Ďakujem velmi pekne! Problematika lepku (či bílkovin) a souvislost mezi složením mouky a obsahem lepku je velmi zajímavá a velmi obsáhlá, pokusíme se tedy vysvětlit alespoň obecně. Pše...


 • Jaký je rozdíl mezi chlebovou a normální moukou?
 • Normální hladká mouka je vhodná především pro přípravu dezertního těsta. Jedná se o mouku hladkou světlého typu. Z hladké mouky se vám podaří připravit těsto například pro buchty nebo domácí rohlíky, zatímco na přípravu domácího chleba je daleko vhodnější speciální chlebová mouka tmavého typu.Jaká mouka patří do chleba? Chlebová mouka je speciálním typem, který se používá výhradně k pečení chlebů....


 • Jaká mouka je nejlepší na pečení?
 • Pečicí test jasně ukázal, že nejsnáze se peče z klasické světlé mouky. Je lehčí a nadýchanější než třeba mouka celozrnná. Těsto z ní je vláčnější a samotné pečivo kypřejší a hlavně většinou chutnější. V našem testu tak zvítězila hladká pšeničná mouka Babiččina volba na kynuté těsto.Jakou mouku pouzit na pečení? Polohrubou dejte do kynutého nebo piškotového těsta, hrubou na slané pečení, do knedlík...


 • Která bezlepková mouka je nejlepší?
 • pšenice špaldy a obsahuje dokonce větší množství lepku než běžná pšeničná mouka. Z tohoto důvodu je tedy špaldová mouka při bezlepkové dietě zcela nevhodná. K běžně dostupným bezlepkovým moukám, kterými lze bez problému nahradit klasickou pšeničnou mouku, se řadí mouka kukuřičná, rýžová, pohanková, kokosová a jáhlová.Která mouka je nejzdravější? Bílá mouka je oproti mouce celozrnné ochuzena o řadu...


 • Proč je lepší špaldová mouka?
 • Obliba špaldové mouky těší také výživové poradce a lékaře, protože je bohatá na bílkoviny, vlákninu, vitaminy a některé minerální látky, Špalda je také lépe stravitelná než šlechtěná pšenice, pomáhá snižovat krevní tlak i předcházet obezitě či cukrovce a dokonce prý podporuje náš imunitní systém.Která mouka je nejzdravější? Bílá mouka je oproti mouce celozrnné ochuzena o řadu vitamínyů – obsahuje...


 • Jak péct z pohankové mouky?
 • Pohankovou mouku lze používat místo pšeničné mouky. Je vhodná na pečení chleba, dalamánků a drobného sladkého pečiva. Lze ji použít k zahušťování. Připravujeme z ní palačinky, lívance a přidáváme ji do bramboráků.Co udělat z pohankové mouky? Pohankovou mouku lze používat místo pšeničné mouky. Je vhodná na pečení chleba, dalamánků a drobného sladkého pečiva. Lze ji použít k zahušťování. Připravujem...


 • Jaká mouka se používá na pečení chleba?
 • Z pšeničných mouk na pečení chleba je určená tzv. chlebová. Dá se velmi dobře použít i mouka hladká obyčejná a různé typy mouky celozrnné. V poslední době se dostává stále více do popředí mouka špaldová.Jaká mouka se používá na pečení? Polohrubou dejte do kynutého nebo piškotového těsta, hrubou na slané pečení, do knedlíků nebo těstovin. A celozrnná je vhodná na např. na třené těsto. Tip: pro celi...


Comments

Leave a Comment

Posli nam email