• Home
 • Jaký je rozdíl mezi hrncem a Kastrolem?

Jaký je rozdíl mezi hrncem a Kastrolem?

Admin

Ask Q

Hrnec je oproti kastrolu vyšší a užší. Kastrol má širší základnu a je vhodnější na větší plotýnku, kde se pokrm rychleji a rovnoměrněji uvaří. Za rendlík pak lze považovat malý kastrol.Přesné kritérium rozdílu mezi hrncem a kastrolem se určuje přeměřením výšky a poloměru (ne průměru) nádoby. Hrnec má větší výšku než poloměr. Kastrol má výšku nižší než poloměr (měřeno u horního okraje nádoby).

Čím se liší kastrol od hrnce?

Přesné kritérium rozdílu mezi hrncem a kastrolem se určuje přeměřením výšky a poloměru (ne průměru) nádoby. Hrnec má větší výšku než poloměr. Kastrol má výšku nižší než poloměr (měřeno u horního okraje nádoby).

Co znamená kastrol?

Francouzské casserole, z něhož vzniklo naše kastrol, je zdrobnělina od casse, mísa, což je z vulgárně latinského cattia, které vzniklo z catinus, slova v klasické latině označujícího mísu a talíř.

Jak si vybrat hrnce?

Rozhodujícím faktorem při výběru hrnce je typ ohřevu, jaký máte. Ne všechny hrnce se hodí na všechny typy varných desek. Většina se dá použít jak na plynu, tak na elektrické desce. U plynu si dejte pozor na materiál úchytů – měl by být nehořlavý.

Čím se liší kastrol od hrnce?

Přesné kritérium rozdílu mezi hrncem a kastrolem se určuje přeměřením výšky a poloměru (ne průměru) nádoby. Hrnec má větší výšku než poloměr. Kastrol má výšku nižší než poloměr (měřeno u horního okraje nádoby).

Jaké nádobí je nejlepší?

Z hlediska pořizovacích nákladů jsou nejvýhodnější hrnce smaltované a litinové. Litina je navíc velice odolným materiálem používaným pro výrobu kuchyňského nádobí již po staletí. Chcete-li získat produkt s nejlepším poměrem ceny a výkonu, vsaďte na nerez.

Co se stane kdyz dám hrnec na indukci?

Když se speciální nádobí umístí na indukční desku, vznikne silné magnetické pole. Po zapnutí spotřebiče se dotekem dna hrnce aktivuje indukční cívka. Ohřívá se právě pouze dno, čímž je zabráněno případným tepelným ztrátám. U ostatních typů sporáků se přitom nejprve rozehřívá plotýnka, která pak předává teplo nádobí.

Z jakého materiálu je hrnec?

Původním výrobním odvětvím bylo hrnčířství. Tradičním materiálem pro výrobu hrnců byla pak dlouhou dobu smaltovaná ocel. Po krátké době používání hliníkových slitin se dnes preferuje korozivzdorná ocel. Pro použití na indukčních vařičích se hrnce z korozivzdorné oceli zhotovují se sendvičovým dnem.

Co je slovo rendlík?

Kastrol je podle slovníku "nízká okrouhlá nádoba na vaření" a rendlík je "(menší) kastrol či kastrolek".

Proč měděné nádobí?

Měď je mimořádně dobrým vodičem tepla. Asi nikdo si ale měděné nádobí nekoupí čistě kvůli vodivosti - je to především neopakovatelně krásná barva, která v nás probouzí vášně. Vodivost a ekonomičtější provoz jsou pak vítaným bonusem, kterým si ospravedlníme vyšší cenovku měděného nádobí.

Jaké nádobí do kuchyně?

Za absolutní klasiku je považováno smaltované nádobí. Smalt je tavenina křemičitého původu, která na povrchu kovu vytváří jednolitý hladký ochranný potah. Toto nádobí vyniká snadnou údržbou i použitím. Jeho nevýhodou je však poměrně nízká odolnost vůči poškození.

Jaké hrnce na plyn?

Jaké hrnce jsou nejlepší na plyn? Na plynových sporácích můžete používat téměř všechno nerezové nádobí, hrnce s teflonovým povrchem, ale např. i smaltované či měděné nádobí.

Jak vybrat sadu Hrncu?

Proto je důležité najít kvalitní sadu hrnců, která vyhovuje vašemu stylu vaření, typu sporáku a vašim konkrétním potřebám kuchyně. V této době najdete na trhu nepřeberné množství druhů hrnců, pánví a celých sad, které jsou vyrobené z různých materiálu.

Jaký hrnec na guláš?

Na guláš je potřeba velký hrnec nebo kastrol Gastro hrnce a kastroly na guláš musí mít velmi kvalitní úchyty, které nepovolí. Z vlastní zkušenosti víme, že některé levné hrnce mají velice nekvalitní úchyty a hrozí opaření obsluhy. Za nás: na vaření guláše doporučujeme KORKMAZ nebo Hascevher.

Čím se liší kastrol od hrnce?

Přesné kritérium rozdílu mezi hrncem a kastrolem se určuje přeměřením výšky a poloměru (ne průměru) nádoby. Hrnec má větší výšku než poloměr. Kastrol má výšku nižší než poloměr (měřeno u horního okraje nádoby).

Kde koupit kvalitni hrnce?

Pánve od začátku mám od Tefalu, ty jsou super, mám furt ty jedny původní, i když ty dvě nejpoužívanější už by asi bylo třeba pomalu vyměnit. My máme tesco a jsem spokojená a poslední dobou jsem si oblíbila hrnce z Ikey (pasují mi i na inducki velké plus).

Co to je litinové nádobí?

Litinové nádobí je nádobí vyrobené z litiny. Ta má řadu vlastností, z čehož ceněné je především výborné vedení tepla a zároveň zachování tvarové stálosti ve vysoké teplotě. Z toho důvodu se litina využívá i pro výrobu krbových roštů.

Jak poznat že je hrnec na indukci?

Indukční nádobí musí mít feromagnetické dno. Zda je nádobí opravdu na indukci můžeme poznat jednoduchým testem – přiložíme magnet na dno nádobí. Pokud magnet bude na dně nádobí držet, můžeme jej použít na indukční varné desce.

Co je lepší indukce nebo sklokeramika?

Základní rozdíly mezi indukční deskou a klasickou sklokeramickou jsou tři: indukční deska je účinnější (litr vody na ní uvaříte rychleji, menší ztráty tepla), indukční deska je alespoň třikrát dražší než sklokeramická a na vaření na indukční desce potřebujete nádobí s tzv.

Co znamená H na indukční desce?

Varná deska / sporák zobrazuje hlášení H. Obvykle naznačuje zbytkové teplo na varné zóně.

Jaký hrnec na guláš?

Na guláš je potřeba velký hrnec nebo kastrol Gastro hrnce a kastroly na guláš musí mít velmi kvalitní úchyty, které nepovolí. Z vlastní zkušenosti víme, že některé levné hrnce mají velice nekvalitní úchyty a hrozí opaření obsluhy. Za nás: na vaření guláše doporučujeme KORKMAZ nebo Hascevher.

Co je to Kakabus?

Kakabus je slovo řecko-latinské (cacabus, kakabos) a znamená hrnec na vaření (odtud příd. jméno cacabatus značící černý jako hrnec odstavený od ohniště, zasazovaný); význam, v němž se toho slova užívá v češtině (na př. chodí jako kakabus), vznikl asi opřením o slovo kaboniti se.

Jak vyčistit měděné nádobí?

Měď při používání na povrchu oxiduje a dostává tmavě červenou barvu. Alespoň jednou za měsíc otřete povrch pánví hadříkem namočeným v octě nebo v roztoku soli v citronové šťávě, případně použijte speciální čistící pastu na měděné nádobí. Čistící prostředek pak odstraňte suchým hadříkem a povrch vyleštěte.

Jak vypadá med?

Měď (chemická značka Cu, latinsky Cuprum) je ušlechtilý kovový prvek načervenalé barvy, používaný člověkem již od pravěku: v pozdní době kamenné, zvané eneolit (též chalkolit, doba měděná) se začala měď těžit, tavit a zpracovávat vedle dosavadních kamenných industrií a předznamenala tak nástup doby bronzové.

Co si poridit do kuchyně?

K takovým patří třeba struhadlo, škrabka, odměrky či kuchyňská váha, ale také vařečky a naběračky. Určitě během vaření přijde řada i na sítko a cedník. Neobejdete se ani bez lisu na česnek, který při vaření budete často využívat. Nakonec doplňte kuchyň látkovými utěrkami a chňapkami.

Co by nemělo chybět v kuchyni?

Neměly by chybět velké a hluboké talíře, dezertní talířky, misky na saláty, dezerty nebo snídaně a samozřejmě sada příborů a ostrých nožů na krájení i na steak. Všechno je třeba napočítat tak, aby každý člen v domácnosti měl svou jídelní sadu a samozřejmě pár kousků navíc pro strýčka příhodu.

Podobne clanky

Jaké nádobí je nejlepší?

Jak se zbavit mastnoty v kuchyni?

Byly nase odpovedi uzitecne?

Ano Ne

Dekujeme mnohokrat za vasi zpetnou vazbu!

Mate nejake dalsi otazky?poslat zadost

FAQ

 • Jak sníst 3000 kalorií?
 • O co „bezpečnější“ je potom například chleba se stogramovou klobásou? Abyste dosáhli nezbytných 3000 kcal, stačí, když za den sníte šest a půl těchto klobás se stejným množstvím chlebů.Jak sníst 3000 kalorii? O co „bezpečnější“ je potom například chleba se stogramovou klobásou? Abyste dosáhli nezbytných 3000 kcal, stačí, když za den sníte šest a půl těchto klobás se stejným množstvím chlebů. Jak b...


 • Co nejíst když chci zhubnout břicho?
 • Omezte nebo úplně vylučte konzumaci příliš tučných a sladkých potravin, veškeré uzeniny, bílé pečivo a sladké nápoje. Dopřejte si raději v dostatečné míře ovoce a zeleninu, celozrnné potraviny, kvalitní libové maso, ryby, mořské plody a dostatečně pijte.Jak co nejrychleji zhubnout břicho? Nejúčinnější proto bude, když si 2 až 3x týdně vyhradíte asi 40 minut na aktivity zaměřené na celkové spalován...


 • Co se jí při půstu?
 • Půst má svá pravidla Vaše tělo se tak pročistí. Jíst smíte pouze zeleninový vývar, pít čistou vodu, bylinkové čaje nebo šťávy ( nejlépe čerstvě udělané). Šťávy dodají tělu velké množství látek, které jsou důležité pro organismus. Velmi doporučované jsou šťávy z celeru, mrkve a červené řepy.Jak začít držet půst? S půsty začínejte vždy postupně. Vyzkoušejte jednodenní půst. Můžete ho zařadit klidně...


 • Jak casto jíst jablko?
 • Denní konzumace jablek snižuje vyšší hladinu cholesterolu, čímž brání vzniku aterosklerózy. Pouhá dvě jablka denně nebo dvě sklenky jablečné šťávy výrazně snižují riziko vzniku infarktu myokardu. Srdce i cévy chrání vitamíny A, C, E, polyfenoly a další látky obsažené v tomto chutném ovoci.Kdy se má jíst jablko? Základem jedení ovoce je, že nejlépe se tráví po snědení na prázdný žaludek. Nejlépe rá...


 • Co je nejzdravější ovoce?
 • Nejlepší zelenina je ta nejzelenější. Špenát, kale, brokolice. Tyto druhy jsou doslova nabity vitamíny, minerály a dalšími látkami, které chrání buňky, podporují imunitní systém a navíc mají minimum kalorií. Ideální množství je jeden až dva hrnky této zeleniny týdně.Která zelenina je nejzdravější? Nejlepší zelenina je ta nejzelenější. Špenát, kale, brokolice. Tyto druhy jsou doslova nabity vitamín...


 • Jaké ovoce jíst večer?
 • Pozor na ovoce Pokud si však dáte velkou porci ovoce na noc, pro vaše tělo to dobré není. Obsahuje totiž příliš velké množství cukru, které může způsobit nadýmání v případě, že již nemáte žádný pohyb. Jestliže večer máte chuť na ovoce, dejte si jedno jablko nebo mrkev.Co se může jíst na noc? Z večeře je potřeba vynechat i ostré koření a mastná jídla, protože organismus namísto odpočinku spotřebuje...


 • Proč jíst ovoce dopoledne?
 • Ovoce vám může hned od rána tvořit super zdroj potřebných látek pro dobrou funkci nervové i svalové soustavy. Dodá vám energii během celého dopoledne a napomůže tělu s vyprazdňováním a čistěním.Kdy nejíst ovoce? Jíst ovoce je vhodné v každou denní dobu. V pozdních nočních hodinách se však konzumace ovoce příliš nedoporučuje, protože by mohlo dojít k narušení zdravého spánku. Konzumace ovoce na lač...


 • Jak dlouho se tráví ovoce?
 • Srovnejme doby trávení důležitých složek potravy: ovoce podle druhu 15 minut až 1/2 hodiny (banán) zelenina asi hodinu. obilí 2 až 4 hodiny. maso 6 až 8 hodin.Co se nejrychleji tráví? Podle infografiky stránky Health & Safety se jednoznačně nejrychleji tráví ovoce a zelenina. Chybu ani neuděláte jejich kombinací - například v podobě smoothie, které dobu trávení nijak výrazně neprodlužuje, naopak j...


Comments

Leave a Comment

Posli nam email